Strona wykorzystuje pliki cookies.Nie pokazuj tego komunikatu ponownie ×

Rozwiązania dla domu


Małe turbiny wiatrowe do zastosowań domowych są często wykorzystywane do ładowania domowych baterii akumulatorowych i w połączeniu z siecią energetyczną. Jeśli mieszkasz w wietrznej okolicy, twój dom może okazać się doskonałą lokalizacją dla turbiny wiatrowej.

Przydomowe elektrownie wiatrowe (zwane również turbinami) są zazwyczaj stosowane w ramach samodzielnych elektrowni wiatrowych. Ich głównym zadaniem jest ładowanie baterii akumulatorów. Moc przydomowych generatorów wiatrowych zazwyczaj mieści się w przedziale od 300 W do 5 kW, ale niekiedy wykorzystuje się również turbiny o mocy 10 lub 20 kW.

Jeśli w danej lokalizacji występują odpowiednie warunki wiatrowe i inne sprzyjające czynniki, małe elektrownie wiatrowe mogą być jednymi z najbardziej opłacalnych domowych systemów pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, a przy tym nie powodują emisji ani zanieczyszczenia.

Dzięki wykorzystaniu małych elektrowni wiatrowych można:

  • Obniżyć wysokość rachunków za energię elektryczną w zakresie od 50 do 90%;
  • Uniknąć wysokich kosztów doprowadzenia linii energetycznej przez dostawcę energii elektrycznej do oddalonej lokalizacji;
  • Cieszyć się ciągłą dostępnością energii w czasie długotrwałych przerw w dostawie prądu dostarczanego przez przedsiębiorstwo energetyczne.

Wykorzystanie energii wiatru celem zasilenia energią elektryczną odbiorników domowych:

Wykorzystanie energii wiatru na cele grzewcze: